Autor Mikołajczak Marta

FIT-EXPO – Dba o kondycję Twojego biznesu

Fit-rynek, fitness i zdrowy styl życia

Dlaczego warto przyjechać do Poznania na targi fitness FIT-EXPO?  W dniach 20-22 maja przyglądać się będziemy trendom, zmianom i nowym rozwiązaniom dla szeroko rozumianego rynku fitness w Polsce.

Trzy intensywne dni dedykowane dla całej branży fitness. To dawka nowości, wiedzy i kondycji. Od 11 lat wydarzenie odwiedzają właściciele klubów fitness, ośrodków sportowych, hoteli, ośrodków wypoczynkowych, czy przyszli inwestorzy a także trenerzy personalni, instruktorzy fitness czy dietetycy. Tu obecna jest cała branża od wyposażenia przez ubrania, odżywki po gotowe koncepty treningowe, czyli jest wszystko. Wizyta w Poznaniu daje garść praktycznych informacji, które poderwą fit-biznes i rozpalą entuzjastów zdrowego stylu życia.

W Poznaniu zobaczymy, kto tak naprawdę liczy się w branży, jakie firmy stawiają na profesjonalne podejście do klienta i  czego możemy się spodziewać współpracując w przyszłości. W jednym miejscu i czasie dostępny jest cały przekrój urządzeń dla klubów i siłowni, systemów zarządzania, akcesoria i wszystko, co jest potrzebne do stworzenia klubu od postaw, czy modernizacji. 

FIT-EXPO podpowie jak podkręcić biznes.  Pomocny w osiągnięciu lepszych wyników, zatrzymaniu klientów, którzy spoglądają na ofertę konkurencji  okaże się Kongres FIT-EXPO Trendy i Innowacje. Dobrane w oparciu o najnowsze rozwiązania tematy poderwą sprzedaż w klubie fitness czy ośrodku sportowym, a także wzmocnią wizerunek i rozpoznawalność miejsca.

Fachowa, wykształcona kadra instruktorska to cenne cegiełki, która dokładają się do sukcesu klubu. Podczas Międzynarodowej Konwencji Fitness EU4YA powered by tuguar instruktorzy zaczerpną dawkę umiejętności i wiedzy.  W tym roku zajęcia odbędą się aż w dziewięciu strefach treningowych, a nie jak do tej pory w siedmiu. Dużym zainteresowaniem uczestników Konwencji cieszy się część wykładowa, żeby zaspokoić głód wiedzy zajęcia odbędą się aż w dwóch salach. Właśnie w tej części uczestników konwencji zainteresują wykłady prowadzone po raz pierwszy przez Jakuba Mauricza – nieoficjalnego króla dietetyki. Wykłady odbędą w bloku MAURICZ.COM & AKADEMIA IFAA. Oprócz wykładów Jakuba Mauricza zapoznamy się z rzetelną wiedzą, którą przekazywać będzie zespół specjalistów z mauricz.com. Po raz drugi kontynuowany będzie trening dla wózkersów podczas zajęć Drums Alive®. Jak się okazało, w ubiegłym roku zainteresowanie zajęciami było dostateczne, ale przydałaby się jeszcze większa frekwencja. Miedzy innymi takimi działaniami można udowodnić, że ruch jest dla każdego. (EU4YA jest wydarzeniem dodatkowo płatnym, szczegóły na stronie internetowej targów).

Dyskusja o zawodzie trenera personalnego prowadzona będzie podczas bezpłatnego panelu Sytuacja prawna trenera personalnego w Polsce dziś i jutro w świetle ustawy o sporcie”.  To obowiązkowy punkt dla wszystkich osób zawodowo czynnych w tej profesji oraz dla właścicieli klubów.

Jeśli planujemy uzyskać dotacje unijne na lata 2014-2020, to mamy kolejny argument do wizyty na targach. Przez dwa dni pełnić dyżur będą konsultanci, którzy będą podpowiadać jak zacząć i pozyskać dotacje dla klubu fitness. Specjaliści obalą mity i przedstawią fakty o dotacjach, a przekazana wiedza będzie zrozumiała i atrakcyjna dla właścicieli klubów fitness lub osób, które myślą o inwestycjach w branży fitness.

Tak wielu wydarzeń z dziedziny kulturystyki jeszcze nigdy w historii targów nie było. W dodatku są to wydarzenia organizowane przez doświadczonych kulturystów, zdobywców wielu krajowych i międzynarodowych trofeów z dużą dawką merytorycznej wiedzy. W piątek zaplanowano HardcoREIS Seminar by Larrisa Reis. To wyjątkowe seminarium, oprócz ikony fitness sylwetkowego, poprowadzą również znani polscy zawodnicy jak Hubert Kulczyński, Szymon Łada, Emil Kaleński, a także dietetyczka Anna Zientalska (wydarzenie dodatkowo płatne, szczegóły na stronie internetowej targów).

Na miłośników treningu siłowego czekać będzie KAROL MAŁECKI.  Sportowiec poprowadzi seminarium pt. "Odżywianie i suplementacja w treningu siłowym podczas redukcji i rozbudowy masy mięśniowej. Poznanie nowych metod treningowych oraz poprawa opornych grup mięśniowych." (wydarzenie dodatkowo płatne, szczegóły na stronie internetowej targów).

Na targach spotkamy Złotą Parę, bo tak o sobie piszą na facebooku, czyli HUBERTA KULCZYŃSKIEGO i NATALIĘ KORDUS. Sportowców, którzy z chęcią podzielą się swoją wiedzą spotkamy na stoisku Formotiva. Kolejna gwiazda sportów siłowych, czyli SZYMON ŁADA wraz z ekipą Hammer Strength Polska poprowadzi treningi i konkursy. Wyparujcie ich w piątek i sobotę.

Wśród sportowych gwiazd trzeba jeszcze wymienić MARKA PLAWGO. Znany lekkoatleta, sprinter, specjalizujący się m.in. w biegu na 400 metrów przez płotki pojawi się na stoisku Life Fitness. Plawgo poprowadzi specjalny trening dla uczestników TRENER ROKU. Spośród 50 trenerów personalnych, którzy zgłosili się do prestiżowego konkursu w Poznaniu spotkamy finalistów. Trenerzy pokonywać będą dwa różne tory przeszkód – osobne dla kobiet i mężczyzn. W ten sposób każdy będzie miał równe szanse na wygraną.

Dla osób zawodowo związanych z branżą fitness z Warszawy, Łodzi, Krakowa, Katowic, Opola, czy Wrocławia przygotowano  ciekawą opcję dojazdu na targi. W piątek z tych miast wyjedzie fit-autobus, który dowiedzie zainteresowanych prosto pod targowe hale. Niezdecydowanym w podjęciu decyzji pomoże koszt przejazdu, który wynosi zaledwie 20 zł.

Kontynuując powodzenie wydarzenia odbędzie się FIT-EXPO Blog Meeting. Po raz drugi targi staną się platformą spotkań B2B wystawców i profesjonalnych zwiedzających z fit-blogerami oraz blogerami kulturystycznymi.

Strefa fitness w hotelu czy pensjonacie nie musi jednak ograniczać się tylko do sprzętu cardio, czy piłek do pilatesu. Goście szukają też relaksu w saunie, na hali squasha czy w basenie. I takiej oferty nie zabraknie na FIT-EXPO oraz SPORT INVEST - nowych targach dedykowanych infrastrukturze sportowej! Dzięki takiemu połączeniu możliwe będzie zaplanowanie kompleksowej inwestycji w obiekcie w jednym miejscu.

Więcej informacji www.fitness.mtp.pl

Darmowy

Przepisy na Bulletproof coffee

Poniżej zamieszczamy inspiracje naszych czytelników, dzięki którym urozmaicicie swoją codzienną Bulletproof coffee.
Darmowy

Zostań mistrzem rollingu

Rolling to rodzaj automasażu polegającego na rozluźnianiu napiętych mięśn...
Podstawowy

Czy dobrze rozumiesz mobility?

Kiedy parę lat temu na jednym z pierwszych w Polsce kursów podnoszenia ciężarów zapytaliśmy o rozciąganie obręczy barkowej dla osób niemając...