Autor Bielski Maciej

Trening z wykorzystaniem opony

Gdybyście kiedyś zastanawiali się, co zrobić z nieużytkiem nadającym się do wulkanizacji, może nadać się jako bardzo wszechstronne narzędzie treningowe, jeśli jest pokaźnych rozmiarów. Opony były wykorzystywane jako akcesoria treningowe przez długie lata, nim zaczęto konstruować nieco bardziej wymyślne trenażery.

Stosowane w treningu siłaczy jak i zawodników sportów walki od zawsze były kojarzone z ekstremalnymi metodami oraz typowym podziemiem, choć coraz częściej widać je w nowoczesnych, ładnie urządzonych klubach fitness, gdzie entuzjaści przekrojowego wysiłku mogą spróbować się z gumowymi kołami.

Główną zaletą wykorzystania opony jest jej trwałość – jako narzędzie jest prawie niezniszczalna. Jeśli uda się wam pozyskać odpowiednią dla swoich celów, wystarczy na wiele lat zmagań treningowych. Niezależnie od warunków pogodowych zawsze ma te same właściwości, jest bardzo wytrzymała, a także wykorzystując jej specyficzny rozkład ciężaru, możemy użyć oponę do treningu siły, wydolności czy budowy masy mięśniowej.

Najbardziej popularne użycie opony traktorowej to jedna z konkurencji na zawodach Strongman – przerzucanie opony. Jest to bardzo wymagające technicznie ćwiczenie, które łączy w sobie martwy ciąg or...

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie PREMIUM

Pozostało jeszcze 91% treści i 16 zdjęć

Darmowy

Przepisy na Bulletproof coffee

Poniżej zamieszczamy inspiracje naszych czytelników, dzięki którym urozmaicicie swoją codzienną Bulletproof coffee.
Darmowy

Zostań mistrzem rollingu

Rolling to rodzaj automasażu polegającego na rozluźnianiu napiętych mięśn...
Podstawowy

Czy dobrze rozumiesz mobility?

Kiedy parę lat temu na jednym z pierwszych w Polsce kursów podnoszenia ciężarów zapytaliśmy o rozciąganie obręczy barkowej dla osób niemając...
Darmowy

BOLERO to bezcukrowe napoje instant ze stewią.

...