Dołącz do nas

Body Challenge

Autor Koczwara Kamil

Cardio – demon czy anioł w sportach sylwetkowych?

Chcemy, by nasza sylwetka, nad którą pracujemy w czasie treningów, zaostrzyła się, była wizytówką parametrów motorycznych, jakie sobą prezentujemy.

Zbliża się lato, jest coraz cieplej, będziemy chodzić w szortach, T-shirtach, sukienkach i strojach kąpielowych. Chcemy, by nasza sylwetka, nad którą pracujemy w czasie treningów, zaostrzyła się, była wizytówką parametrów motorycznych, jakie sobą prezentujemy. Planujesz start w zawodach – na przykład sylwetkowych – więc ważne będzie odpowiednie obniżenie poziomu tkanki tłuszczowej, albo w zawodach trójbojowych, dwubojowych, w sportach walki, wszędzie tam, gdzie będziesz musiał/-a zmieścić się w wybranej kategorii wagowej. Czego zatem potrzebujesz?

Robić czy nie robić cardio?

To pytanie z gatunku nieustających w świecie fitness i sportów siłowych. Jedni krzyczą, że cardio jest złe, „wypala” nadnercza i sieje spustoszenie w gospodarce hormonalnej, to zabójca mięśni i reagują na to słowo wymowną mieszanką obrzydzenia i sprzeciwu, które są poparte badaniami z portali naukowych. Inni twierdzą, ż...

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie PREMIUM

Pozostało jeszcze 96% treści