Dołącz do czytelników
Brak wyników

Artykuł promocyjny

21 października 2019

Dlaczego zioła zamiast innych składników

226

Większość sportowców może zastanawiać się, dlaczego coraz więcej suplementów diety ma w składzie tylko (a raczej aż) zioła i inne naturalne surowce. Często spotykamy się z zapytaniem o konkretne substancje zawarte w produktach, np. o kofeinę. Ludzie zazwyczaj nie pytają o składniki, ale proszą o substancję chemiczną lub ekstrakt, również nie uwzględniają metody produkcji ani skutków ubocznych. Jednak takie kwestie powoli stają się ważne.

Często głównym czynnikiem nie jest przyjmowana ilość, natomiast  bardziej skuteczna jest równowaga składników, które się uzupełniają. Ekstrakty nie zawierają wszystkich składników ziół. Wytwarza się je przez wypłukiwanie substancji rozpuszczalnych w wodzie, etanolu lub gazie, takich jak CO . Aby zmaksymalizować ekstrakt, należy zastosować wszystkie trzy metody na tym samym materiale roślinnym. Ale nawet to nie daje 100% ekstraktu, ponieważ niektóre pierwiastki nie są rozpuszczalne przy użyciu tych trzech metod. Teraz, jeśli dodasz, że ekstrakty z wody i etanolu wykorzystują ciepło do odparowania cieczy, znaczną część dobroci można utracić w temperaturach znacznie niższych niż wrząca woda.

Do niedawna stosowanie łagodnie działających naturalnych surowców, takich jak zioła, i bez skutków ubocznych musiało konkurować z bardziej intensywnymi ekstraktami i chemikaliami o skutkach ubocznych. Obecnie dzięki rewolucyjnej metodzie zwiększamy wydajność mieszanek ziołowych kriogenicznie,  natomiast przyroda zapewnia resztę. Udostępniamy w 100% naturalny produkt, który ma intensywne działanie dzięki opracowanej przez nas dziedzinie technologii life science – kriogenice roślinnej. Poprzez otwarcie wszystkich komórek roślinnych w niskich temperaturach, żołądek ma pełną biodostępność do ekstrakcji i 100% bioaktywności do wchłaniania. Równowaga składników i biodostępność umożliwia wydajną ekstrakcję i naturalne skuteczne wchłanianie. Daje to efekt taki, jakby produkty były koncentratami, ponieważ działają intensywnie.

Warto zaznaczyć, że kilka miesięcy temu stanowisko w sprawie fitoterapii (leczenia naturalnego) zajęła Światowa Organizacja Zdrowia. Deklaracja WHO sprawia, że fitoterapia została uznana za medycynę głównego nurtu. Specjaliści uważają, że powinna być wykładana na wyższych uczelniach, na poziomie akademickim. Twierdzą, że każdy lekarz powinien być w stanie udzielić odpowiedzi pacjentowi pytającemu o konkretny surowiec zielarski i jego działanie. Widać wyraźnie, że następuje postęp w myśleniu specjalistów, zaczęto doceniać działanie naturalnych rozwiązań. Natomiast aby produkt ziołowy mógł być lekiem, powinien posiadać odpowiednie dawki surowca. Skład naszych produktów został obniżony w relacji do tych dawek, dlatego produkty są ogólnie dostępne, bez recepty i funkcjonują jako suplement diety. Nasze preparaty produkujemy w fabryce, która spełnia wymogi farmaceutyczne, zapewniając najwyższą jakość.Odpowiedzmy teraz na pytanie sportowców o skład naszych w pełni naturalnych suplementów Biofiton Phyto Sport. Na różnego typu imprezach i targach pytania zazwyczaj dotyczyły ENERGY BOOSTER – suplementu stanowiącego naturalne źródło energii, podnoszącego wytrzymałość i poprawiającego pracę mózgu. 

BIOFITON ENERGY BOOSTER to remedium na problemy z koncentracją i energią nie tylko u sportowców, ale również np. kierowców zawodowych. Dawka suplementu (dwie fitotabletki) odpowiada działaniem puszce napoju energetycznego, z tym że nasz produkt zaczyna działać po około 20 minutach a efekt utrzymuje się mniej więcej cztery godziny. Tak więc jedno opakowanie (120 sztuk) zawiera równowartość 60 puszek. Mówiąc o tym, spotykamy się z pytaniami o taurynę lub kofeinę. Tymczasem ENERGY BOOSTER to mieszanka pyłku roślinnego oraz następujących ziół: korzeń lukrecji, owoc dzikiej róży, korzeń różeńca górskiego oraz korzeń omanu. Zawiera wyselekcjonowane składniki pozyskane z miejsc zwanych „źródłami mocy” (najczystsze miejsca, w których rosną rośliny o najwyższej zawartości substancji aktywnych i witamin) oraz przebadane laboratoryjnie. Już same w sobie składniki, podane w formie herbatki ziołowej, potrafią wpłynąć na poprawę odpowiednich funkcji organizmu oraz na organy. Tymczasem przy wykorzystaniu technologii mielenia kriogenicznego zwiększamy ich wydajność dziesięciokrotnie. Pominę szczegółowy opis samej technologii, którą przedstawiliśmy we wcześniejszych artykułach. Natomiast skoncentruję się na składzie, próbując uświadomić, co kryje się za tak pozornie prostym składem.

Wartość odżywcza suplementu Biofiton ENERGY BOOSTER nie powinna przysporzyć problemów osobom dbającym o sylwetkę. Jedna porcja zawiera 0,42 kcal, 0,04 g protein oraz 0,08 g węglowodanów, tłuszczy brak! Tak więc przejdźmy do laboratorium, weźmy mikroskop i przebadajmy składniki suplementu oraz sprawdźmy ich działanie:

Pyłek roślinny stanowiący połowę składu ENERGY BOOSTER nie jest surowcem stricte zielarskim, ale jego bliską pochodną. Przenoszony przez pszczoły i zbierany przy pomocy specjalnych grzeb...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy