EMS – trening przyszłości, który zmieni oblicze fitness

Trening

Moja przygoda z branżą fitness zaczęła się całkiem przypadkiem. Sport uprawiałem od zawsze. Interesowała mnie głównie koszykówka, w którą przez wiele lat grałem. Niestety, po licznych kontuzjach barku musiałem zrezygnować z tego sportu, a jednocześnie chciałem sięgnąć po taką aktywność, która pozwoliłaby mi bezpiecznie zadbać o kondycję. Jednym ze sposobów miał być pilates. Sześć lat temu wyjechałem do Niemiec, by tam poszerzyć moją wiedzę na temat tych  ćwiczeń, które w tamtym czasie nie były jeszcze tak znane w Polsce jak obecnie. Plan był prosty – chciałem ukończyć kurs, kupić maszyny do pilatesu, takie jak: Cadillac czy Reformer, i otworzyć w Warszawie profesjonalne studio pilates. Los zmienił jednak tor zdarzeń, a przypadek chciał, bym poznał nieznaną mi wówczas dziedzinę – EMS.

Przyjaciółka zapisała mnie na ćwiczenia „z prądem”. Po niezwykle ciężkim dwudziestominutowym treningu i największych zakwasach, jakie w życiu czułem, postanowiłem zmienić plany. Tak właśnie zaczęła się moja przygoda z EMS. Elektrostymulacja na światowym rynku rozwija się od około 12 lat. W tym czasie niemal na całym świecie pojawiły się urządzenia do treningu EMS. 

Co sprawia, że ta metoda tak szybko się rozwija i nieustannie zdobywa na całym świecie rzesze nowych zwolenników?
Powodów jest kilka: odciążenie stawów, prosta i przyjemna forma treningów, a przede wszystkim oszczędność czasu.

Elektrostymulacja zaczęła pojawiać się na polskim rynku pięć lat temu, wtedy właśnie zaczęły powstawać pierwsze studia zajmujące się treningiem wykorzystującym impulsy nerwowo-mięśniowe. Mimo iż taki sposób treningu był znany na świecie już od siedmiu lat, w Polsce wciąż panowało sceptyczne nastawienie i brak wiary w skuteczność metody. Wiele czasu musiało minąć, zanim udało się wytłumaczyć różnice między pasem reklamowanym w programie Mango TV a profesjonalnymi urządzeniami EMS.

Dziś, po sześciu latach od mojego pierwszego treningu, z ogromną radością obserwuję to, co dzieje się na polskim rynku fitness. Mam świadomość, że moje prognozy i przewidywania co do rozwoju branży EMS się sprawdzają. Po dwóch latach raczkowania na rynku, zaczynamy stawać na nogi i brać przykład z takich krajów, jak: Niemcy, Austria, Hiszpania czy Węgry, w których elektrostymulacja jest znaczącą gałęzią fitnessu i przynosi ogromne zyski.

Dowodem na rosnące zainteresowanie tematyką elektrostymulacji jest sukces zakończonych niedawno targów Fit Expo w Poznaniu. Na targach przyznawane są złote medale, a otrzymują je najbardziej innowacyjne i najlepsze jakościowo produkty. Zarówno w bieżącym roku, jak i w zeszłym medale trafiły do firm zajmujących się elektrostymulacją. W tym roku laureatem złotego medalu została m.in. firma Xbody, której design maszyn został doceniony już na targach Fibo w 2014 roku. W tym roku w Poznaniu firma odebrała złote medale za swoje najnowsze urządzenie Actiwave The Hybrid. Xbody stawia na rozwój i funkcjonalność, co zdecydowanie wyróżnia tę firmę na tle konkurencji. Po latach stymulowania poprzez urządzenia „na kablu” nadszedł czas na uaktywnienie bezprzewodowe. Xbody dzięki urządzeniu Actiwave The Hybrid daje swoim klientom możliwość wyboru – firma przystosowała swoje urządzenia zarówno do zasilania przez kabel, jak i przez łącze Wi-Fi. Takie rozwiązanie daje nie tylko komfort osobie ćwiczącej, ale pozwala również na optymalizowanie kosztów związanych ze stworzeniem kolejnych stanowisk treningowych, a także umożliwia prowadzenie treningu grupowego do sześciu osób jednocześnie. Taki...

To wydanie dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "Body Challenge"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Szybki wgląd do filmów instruktażowych oraz planów treningowych i dietetycznych
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy

    Ramka: