Dołącz do nas

Body Challenge

Autor Ostrowska Małgorzata

Herbaty – parzenie, właściwości, rodzaje

 

Herbata zielona

 

Najbardziej sławna jest chyba herbata zielona – przez wielu uważana za napój przeciwstarzeniowy. Na japońskiej Okinawie ( jedna z tzw. stref niebieskich – obszarów długowieczności) picie zielonej herbaty uważa się za niezbędne, aby zachować młodość jak najdłużej. Na co dzień popijają oni kombinację zielonych liści herbaty, kwiatów jaśminu i kurkumy przez cały dzień. Zgodnie z badaniami, regularne picie zielonej herbaty może zmniejszyć ryzyko wystąpienia choroby serca lub choroby Alzheimera. Pomaga również utrzymać lepszą gęstość mineralną kości, zapobiega chorobom oczu w starszym wieku, chroni przed udarami, a dodatkowo wydłuża życie.

Herbata zielona i czarna pochodzą z rośliny o przepięknej nazwie Camellia sinesis. J...

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie PREMIUM

Pozostało jeszcze 92% treści

  • Przygotowanie do sezonu zimowego – budowa planu treningowego i dobór ćwiczeń

  • Aleksiej Miszin: Jestem zapaśnikiem, walka to moje życie

Podstawowy

Dieta dla aktywnej mamy, czyli jak wrócić do formy po ciąży

Zawsze smukła, wysportowana sylwetka, trzymanie diety całą ciążę, ćwiczenia i spacery. Świadoma praca nad własnym ciałem, by po ciąży móc chwalić się dobrą formą oraz smukłą sylwetką. Pojawia się dziecko, obowiązki, wstawanie w ...
Podstawowy

Przygotowanie motoryczne w treningu personalnym

Jesteśmy jak dotychczas pokoleniem z najlepszym dostępem do informacji, a zarazem najbardziej przestymulowanym, które bardzo mocno pracuje nad sprawnością fizyczną. Jest to modne i w trendach – a pośrednio wpływa także na to – jak dana osoba jest także postrzegana w społeczeństwie.