Jaką bieżnię wybrać do domu?

Artykuł promocyjny

Codzienna aktywność fizyczna to dla wielu osób stały element dnia. Jednak nie zawsze mamy czas na wizytę na siłowni, więc warto zainwestować w jeden sprzęt do ćwiczeń, dzięki któremu nie będziemy musieli rezygnować ze sportu. Najchętniej wybierane są bieżnie, ale najpierw dowiedzmy się, jakie rodzaje tego sprzętu są obecnie dostępne, a także, na które warto zwrócić uwagę.

Dlaczego warto ćwiczyć na bieżni?

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że możemy przez cały rok ćwiczyć na bieżni. Nie tylko wtedy, gdy nie mamy czasu na wizytę na siłowni. Jeżeli chcemy zacząć biegać od rana, ale zniechęca nas do tego pogoda, to bieżnia jest dobrą alternatywą. W tym przypadku nie musimy już przejmować się deszczem, śniegiem, albo zbyt wysoką temperaturą. Poza tym pamiętajmy też, że w trakcie biegania angażujemy całe ciało, a co za tym idzie, ćwiczymy nie tylko nogi, ale również ręce, brzuch i kręgosłup.

Jakie są rodzaje bieżni domowych?

W tym przypadku warto zwrócić uwagę na to, że mamy do dyspozycji dwa rodzaje bieżni. Przy wyborze powinniśmy kierować się przede wszystkim stopniem naszej aktywności fizycznej. Dzięki temu sprzęt na pewno sprosta naszym wymaganiom, ale również nie zniechęci do dalszego uprawiania sportu. Dlatego bardziej doświadczone osoby powinny zdecydować się na elektryczne, które pozwalają na przeprowadzenie nawet profesjonalnego treningu, a także kontrolę prędkości i stopnia nachylenia. Jeżeli dopiero chcemy zacząć przygodę z bieganiem, to wybierzmy bieżnię mechaniczną.

Na co zwrócić uwagę wybierając bieżnię?

Wiemy już, że ważne jest dopasowanie bieżni do poziomu naszej sprawności fizycznej, ale nie jest to jedyna kwestia, jaką powinniśmy wziąć pod uwagę. Istotne są również konkretne parametry, które sprawią, że ćwiczenie z wykorzystaniem tego sprzętu będzie nie tylko wygodniejsze, ale też bezpieczniejsze. Poza tym musimy kierować się jakością bieżni, co jest związane ze sklepami, w których kupujemy sprzęty do aktywności fizycznej. Właśnie dlatego warto zwrócić uwagę na specialfitness.pl

Bezpieczeństwo i dopasowanie

Ważne jest to, żebyśmy wybrali bieżnię pod względem wymiarów pasa biegowego, a także amortyzacji. Dzięki temu odciążymy stawy, ale też ćwiczenie będzie bardziej komfortowe. Zwróćmy też uwagę na prędkość sprzętu oraz poziom nachylenia względem podłoża.

Sposób funkcjonowania

Weźmy pod uwagę sposób działania bieżni, a szczególnie jej głośność i moc silnika, ponieważ może to wpływać na jakość naszych ćwiczeń. Poza tym sprzęt powinien być łatwy w obsłudze. W trakcie wyboru bieżni kierujmy się również maksymalnym obciążeniem.

Dodatkowe wyposażenie

Warto też zwrócić uwagę na to, czy bieżnia jest wyposażona w dodatkowe elementy. Szczególnie chodzi tu o możliwości licznika, np. mierzenie odległości, prędkość, spalone kalorie, pomiar tętna i pulsu. Dodatkowym atutem będzie, jeżeli sprzęt będzie dopasowywał tempo do otrzymanych wyników.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI