Dołącz do czytelników
Brak wyników

Artykuł promocyjny

5 września 2019

Jaką bieżnię wybrać do domu?

265

Codzienna aktywność fizyczna to dla wielu osób stały element dnia. Jednak nie zawsze mamy czas na wizytę na siłowni, więc warto zainwestować w jeden sprzęt do ćwiczeń, dzięki któremu nie będziemy musieli rezygnować ze sportu. Najchętniej wybierane są bieżnie, ale najpierw dowiedzmy się, jakie rodzaje tego sprzętu są obecnie dostępne, a także, na które warto zwrócić uwagę.

Dlaczego warto ćwiczyć na bieżni?

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że możemy przez cały rok ćwiczyć na bieżni. Nie tylko wtedy, gdy nie mamy czasu na wizytę na siłowni. Jeżeli chcemy zacząć biegać od rana, ale zniechęca nas do tego pogoda, to bieżnia jest dobrą alternatywą. W tym przypadku nie musimy już przejmować się deszczem, śniegiem, albo zbyt wysoką temperaturą. Poza tym pamiętajmy też, że w trakcie biegania angażujemy całe ciało, a co za tym idzie, ćwiczymy nie tylko nogi, ale również ręce, brzuch i kręgosłup.

POLECAMY

Jakie są rodzaje bieżni domowych?

W tym przypadku warto zwrócić uwagę na to, że mamy do dyspozycji dwa rodzaje bieżni. Przy wyborze powinniśmy kierować się przede wszystkim stopniem naszej aktywności fizycznej. Dzięki temu sprzęt na pewno sprosta naszym wymaganiom, ale również nie zniechęci do dalszego uprawiania sportu. Dlatego bardziej doświadczone osoby powinny zdecydować się na elektryczne, które pozwalają na przeprowadzenie nawet profesjonalnego treningu, a także kontrolę prędkości i stopnia nachylenia. Jeżeli dopiero chcemy zacząć przygodę z bieganiem, to wybierzmy bieżnię mechaniczną.

Na co zwrócić uwagę wybierając bieżnię?

Wiemy już, że ważne jest dopasowanie bieżni do poziomu naszej sprawności fizycznej, ale nie jest to jedyna kwestia, jaką powinniśmy wziąć pod uwagę. Istotne są również konkretne parametry, które sprawią, że ćwiczenie z wykorzystaniem tego sprzętu będzie nie tylko wygodniejsze, ale też bezpieczniejsze. Poza tym musimy kierować się jakością bieżni, co jest związane ze sklepami, w których kupujemy sprzęty do aktywności fizycznej. Właśnie dlatego warto zwrócić uwagę na specialfitness.pl

Bezpieczeństwo i dopasowanie

Ważne jest to, żebyśmy...

Artykuł jest dostępny dla zalogowanych użytkowników.

Jak uzyskać dostęp? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz się.
Czeka na Ciebie pakiet inspirujących materiałow pokazowych.
Załóż konto Zaloguj się

Przypisy