Dołącz do nas

Body Challenge

Autor Sobczak Zuzanna

Koniec z siłownią? Trening EMS (Electrical Muscle Stimulation) pod lupą

Sowiecki sportowiec Kots (1971) jako jeden z pierwszych wykazał przyrosty siły nawet o 50% w minimalnym czasie dzięki pracy z wykorzystaniem elektrostymulacji.

W poprzednim numerze „Body Challenge” opisałam Wam szczegółowo wykorzystywanie elektrostymulacji w treningu sportowym. Poznaliście rys historyczny, dowiedzieliście się, na czym polega metoda i jak była wykorzystywana przez lata oraz jak jest używana obecnie. Tekst traktował głównie o przenośnych elektrostymulatorach, wykorzystywanych do regeneracji, rekonwalescencji po kontuzji czy poprawy najbardziej opornych części sylwetki. Dzisiaj poddajemy pod rozważania temat pokrewny, jakim jest trening EMS, czyli cały system treningowy, w którym wykorzystuje się założenia elektrostymulacji wraz z prostymi ćwiczeniami na obciążeniu ciała. Czy ta innowacyjna technika może wyprzeć regularny trening na siłowni?

Stymulacja pod napięciem

Trening EMS jest rozwinięciem dotychczasowych rozwiązań w postaci wykorzystania stymulacji prądem do pracy poszczególnych mięśni, co dotychczas wykorzystywane było głównie w rehabilitacji (np....

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie PREMIUM

Pozostało jeszcze 93% treści

  • ROK 2018 – POLSKIE ZAPASY WRACAJĄ DO GRY!

  • Udana redukcja – co musisz wiedzieć? Cz. 2. Załamanie metaboliczne – czym jest i jak jemu zapobiec?