Dołącz do czytelników
Brak wyników

Gym manager

16 października 2017

NR 5 (Sierpień 2016)

Nowa era podłóg dla klubów fitness

0 105

Po epoce płytek ceramicznych, fascynacji naturalnym drewnem, betonem i minerałami inwestorzy coraz częściej sięgają po elastyczne pokrycia podłogowe ze względu na ich walory użytkowe.

STREFA ĆWICZEŃ

Strefa zajęć grupowych wymaga podłóg zapewniających komfort i bezpieczeństwo ćwiczących. Wykładziny sportowe Taraflex – zbudowane z pianki sprężystej i winylowej warstwy użytkowej, opracowane we współpracy ze specjalistami z zakresu biomechaniki – będą przeciwdziałać przeciążeniom stawów i minimalizować ryzyko urazów. Są ciepłe dla stóp i łatwe w konserwacji. Dostępne w formie wykładzin z rolki, w kilku kolorach i wzorach drewna. Warto zwrócić uwagę na parametry wybranej podłogi: IPI (Impact Protection Index) oraz SA% (Shock Absorption [EN 14904]). Dla podłóg sportowych w najniższej klasie P1 wynoszą one odpowiednio: IPI > 50%, SA > 25%.

Strefa cardio podlega dużym, dynamicznym obciążeniom: urządzenia i osoby w ruchu. Możemy tu zastosować wspomniane już wykładziny, panele i płytki klejone o dużej wytrzymałości. Jednak optymalnym rozwiązaniem będą produkty w wersji „click” bądź podłogi modułowe w formie puzzli, grubości 5–6 mm. Jest to jedyne rozwiązanie pozwalające na bezproblemową wymianę pojedynczych, uszkodzonych elementów.

Strefa wolnych ciężarów jest narażona na ekstremalne obciążenia: ciężkie maszyny, hantle,...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "Body Challenge"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Szybki wgląd do filmów instruktażowych oraz planów treningowych i dietetycznych
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy