O nowościach na Targach FIWE 2019 z właścicielem Firmy TrainTop Panem Arturem Cicheckim rozmawiała Redaktor Naczelna Marta Golon

Wywiad

Marta Golon: Działa już od kilku miesięcy, ale oficjalnie program TrainTop miał swoją premierę na tegorocznych targach FIWE. Stworzyłeś pierwszy taki program dla trenerów personalnych w Polsce. Co zdecydowało, że podjąłeś się tak dużego projektu? 

Artur Cichecki: Faktycznie, aplikacja działa już od kilku miesięcy, jednak oficjalnie za datę premiery uznajemy dzień targów FIWE. Wcześniej prowadziliśmy raczej skromne działania reklamowe. Bardziej skupialiśmy się na rozmowach z trenerami i testach aplikacji, by program był jak najbardziej intuicyjny w obsłudze i przydatny dla trenerów.

O tym, że podjąłem się takiej inicjatywy, zdecydowała wciąż rosnąca liczba moich klientów stacjonarnych, a także online. W biznesie trenera widzę wiele schematów działań, a ponieważ nie lubię marnować czasu, postanowiłem umieścić je w TrainTop. Początkowo miała to być prosta aplikacja stworzona na moje potrzeby, by katalogować klientów, przesyłać im plany treningowe i diety oraz tworzyć okresowe raporty, które mówią o postępach naszej współpracy. 

Pomysł zrodził się w 2016 roku, kiedy zacząłem szukać takiego programu i zauważyłem, że przy tak dużej liczbie trenerów personalnych jeszcze nikt nie wpadł na pomysł stworzenia dla nas takiego rozwiązania. Wiedziałem, że dla dietetyków jest już co najmniej kilka wiodących programów, natomiast dla trenerów personalnych żadnego.

Ktoś mi w luźnej rozmowie zasugerował, że nie muszę robić tego jedynie na swój użytek, ale dla innych trenerów także. Uśmiechnąłem się i powiedziałem, że to świetny pomysł, a po analizie rynku zaczęły się prace nad aplikacją.

Jakie problemy trenerów personalnych rozwiązuje TrainTop?

Standardowo trenerzy katalogują swoich klientów w folderach na komputerze lub w teczkach i segregatorach. W TrainTop każdemu klientowi zakładamy konto – w bazie mamy jego zdjęcia, diety, plany treningowe, liczbę odbytych treningów, jeśli to klient stacjonarny, lub określony czas współpracy w przypadku e-klienta. Mamy do dyspozycji również kalendarz, w którym wpisujemy treningi personalne swoich klientów, dzięki czemu nie musimy ich liczyć i przypominać klientowi o zapłacie, ponieważ system zrobi to za nas.

Bardzo przydatnym rozwiązaniem jest możliwość układania w szybki i prosty sposób diet i planów treningowych. Jak mogliście zauważyć, podczas prezentacji na targach FIWE ułożyłem dietę i plan treningowy w mniej niż pięć minut. 

Bywa tak, że klienci się skarżą, że otrzymują od trenerów te same plany treningowe i diety. Jest to efekt braku czasu. W programie możemy układać plany i diety tak szybko, że nawet najmniejszą modyfikacją możemy zająć się indywidualnie. Mamy również do dyspozycji gotowe szablony, które wybieramy, jeśli mamy klientów o podobnym modelu treningów i diecie.

TrainTop został również wyposażony w system automatycznych wiadomości, które przypominają o przesłaniu raportu przez podopiecznego w wyznaczonym terminie. Często klienci nie trzymają się terminów, a trenerzy ze względu na dużą liczbę klientów lub brak czasu nie przypominają podopiecznemu o przesłaniu raportu i zwykle w naturalny sposób współpraca wygasa. Tak nie musi być i możemy klienta utrzymać przez dłuży czas, co pozytywnie wpłynie na postępy jego formy jak również na nasze zyski w skali miesiąca. 

Jak wygląda współpraca z TrainTop? Trenerzy płacą miesięczny abonament. Czy ich klienci również?

Pakiety cenowe dla trenerów zaczynają się od 99 zł/m-c przy rocznej umowie. Klienci trenerów płacą tylko symboliczną kwotę 39 zł/rok, jednak mogą z niej korzystać także wtedy, kiedy przestaną współpracować z trenerem. Mają tam swoje raporty, diety i treningi.

W jakim kierunku chcecie się rozwijać?

Nasze plany są bardzo ambitne. Chcemy stać się najbardziej rozpoznawalną marką w branży fitness w Polsce. W niedalekiej przyszłości planujemy wejść również na rynki zagraniczne. Naszą misją jest pomaganie trenerom personalnym w rozwoju i zwiększaniu ich zarobków. Chcemy edukować trenerów w kwestiach związanych z pracą z klientem, ale również w sprzedaży i marketingu.

Wiem, że napisałeś niedawno książkę dla trenerów personalnych. Powiesz coś więcej na jej temat?

Artur Cichecki: Książka Zyskać więcej niż milion to poradnik dla trenerów personalnych i dla tych, którzy myślą o zawodzie trenera w przyszłości. Opisuję tam swoje doświadczenia, jak współpracuję z klientami i jak prowadzę swoje media społecznościowe. Przekazuję wiedzę na temat pozyskiwania klientów oraz cały proces powstawania aplikacji TrainTop – od pomysłu, przez kolejne etapy, aż do efektu końcowego. 

Widzieliśmy na targach duże zainteresowanie Waszym stoiskiem i wykładem, który prowadziłeś  podczas FIWE. Czy jesteście zadowoleni z efektów?

Tak, nasze stoisko było w bardzo dobrze wybranym miejscu. Zależało nam na tym, aby przede wszystkim mieć możliwość porozmawiania z ludźmi i pokazania im na żywo, jak od wewnątrz wygląda aplikacja oraz jak prosto i intuicyjnie się ją obsługuje. Pozyskaliśmy nowych klientów, wiele przydatnych kontaktów oraz osoby, które chcą z nami bezpośrednio współpracować. Jesteśmy otwarci na propozycje i zawsze chętnie podejmujemy rozmowy. 

Przypisy

    Ramka: