Dołącz do nas

Body Challenge

PWPW KRAJOWA LIGA ZAPAŚNICZA – SEZON II

19 września inauguracja II sezonu PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej.

 

PWPW KRAJOWA LIGA ZAPAŚNICZA – SEZON II

19 września inauguracja II sezonu PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej. Nowatorska formuła drużynowych rozgrywek zapaśniczych na światowym poziomie sportowym. W tegorocznych rozgrywkach startuje osiem drużyn, podzielonych na dwie grupy. Po rundzie zasadniczej po dwie najlepsze drużyny z grup eliminacyjnych spotkają się w meczach play- off. Wielki finał rozgrywek 17 i 24 kwiecień 2018roku.

Na starcie tegorocznych zmagań PWPW KLZ osiem drużyn w składach, w których, aż roi się od medalistów imprez rangi Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. Na zapaśniczych matach II sezonu ligi ujrzymy 40 zawodników mogących poszczycić się medalami tychże imprez. Wśród zapaśniczych znakomitości zobaczymy w swych pojedynkach, Yulie Tkacz ( wicemistrzyni Świata 2017, reprezentantka Ukrainy), Denisa Kudlę brązowego medalistę olimpijskiego z Rio de Janeiro i wicemistrza Świata 2017, Taybe Yusain z Bułgarii – wicemistrzyni Świata i aktualna wicemistrzyni Europy. Największą atrakcją dla kibiców będzie z pewnością możliwość oglądania w akcji wicemistrza olimpijskiego i mistrza Świata, reprezentanta Ukrainy Zhana Belenyuka. W nowym sezonie wystartują również reprezentanci Węgier, Rumunii, Rosji, Armenii i Holandii. Zmagania PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej to okazja do zdobywania nowych sportowych doświadczeń przez całą krajową czołówkę. Swoje pojedynki stoczą wszyscy aktualni medaliści Mistrzostw Polski seniorów i juniorów. Z polskich ikon sportu zapaśniczego będziemy mieli okazję podziwiać nasze brązowe medalistki olimpijskie Monikę Michalik (Rio de Janeiro 2016) i Agnieszkę Wieszczek- Kordus. Atrakcją dla kibiców i sympatyków ligi PWPW KLZ niewątpliwie będzie start w meczach ligi świeżo upieczonych medalistów Mistrzostw Świata w Paryżu. Srebrni medaliści Mistrzostw Świata Mateusz Bernatek i Murad Gadziev oraz brązowa medalistka tej imprezy Roksana Zasina będą polskimi gwiazdami drugiej odsłony PWPW KLZ.

Rozgrywki będą transmitowane we wtorki począwszy od 19 września na antenie TV Sport o godzinie 18.00.

Harmonogram rozgrywek, składy ekip, aktualności i wywiady z zawodnikami i trenerami na stronie www.klz-zapasy.pl Aktualności i wydarzenia – Facebook PWPW Krajowa Liga Zapaśnicza.

  • Candida – niewidzialny problem

  • Cztery aspekty rozwoju ruchowego dziecka mające wpływ na kształtowanie sprawności fizycznej w dorosłym życiu