REGENERACJA PO TRENINGU DZIĘKI MINERAŁOWI SPRZED 200 MLN LAT BISZOFIT

Artykuł promocyjny

2 km w głąb ziemi – z takiej głębokości wydobywany jest biszofit, magiczny minerał powstały w czasach prehistorycznego permu. Na dnie pradawnego morza, ponad 200 mln lat temu, organiczne osady utworzyły naturalne zasoby życiodajnych pierwiastków śladowych. Dla nas, prowadzących dynamiczny tryb życia, magnez, potas, sód, wapń, krzem i inne pierwiastki śladowe są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania, a biszofit właśnie te pierwiastki zawiera. Dzięki właściwościom naszej skóry, ich przyswajalność jest niezwykle łatwa i wydajna.

Niedobory pierwiastków śladowych

Brak odpowiedniego poziomu pierwiastków śladowych, a w szczególności niedobór magnezu, powoduje, że jesteśmy ciągle zmęczeni. Niedobór pierwiastków ma jednak dużo poważniejsze konsekwencje, bo wpływa na nieprawidłowe działanie wielu układów wewnętrznych naszego organizmu. Długotrwałe braki magnezu mogą prowadzić do trwałej niewydolności układu krążenia i pogorszenia stanu zdrowia naszego mięśnia sercowego.

Właściwości regenerujące magnezu

Poziom magnezu w naszym organizmie nie wpływa jedynie na ogólną kondycję układów wewnętrznych. Ma także silne właściwości regenerujące nasze ciało. Preparaty magnezowe stosowane po intensywnym wysiłku powodują rozluźnienie mięśni i skóry, obniżając przy tym dyskomfort związany z długotrwałym wysiłkiem fizycznym. Jednak mowa tutaj nie o suplementach diety oraz przyjmowaniu tabletek, które obciążają układ pokarmowy, lecz o wykorzystaniu tzw. transdermalnego (przezskórnego) procesu przyswajania magnezu.

Przezskórne wchłanianie magnezu

Odpowiednia regeneracja naszego ciała po treningu biegowym, aerobowym lub siłowym powoduje, iż czujemy szybszy przypływ energii, a nasze zmęczenie ustępuje równowadze energetycznej. Produkty magnezowe służące do regeneracji przez skórę są nie tylko proste w stosowaniu, ale również bardzo wydajne, a co więcej – stosowane właśnie zewnętrznie powodują szybszą rekonwalescencję i powrót do pełni sił po przebytych kontuzjach.

Jak najlepiej regenerować ciało po treningu?

Po prostu weź gorącą kąpiel. Ale nie byle jaką, lecz uzupełnioną magnezowymi preparatami. Jeśli lubisz biegać wieczorem, zrób sobie kąpiel magnezową. Do wanny z gorącą wodą wsyp porcję naturalnych płatków magnezowych i zanurz się w tej kąpieli na około 20–30 minut.

Już po pierwszej kąpieli poczujesz różnicę. Twoja skóra będzie sympatycznie szczypać, a Ty poczujesz odprężenie. Stosuj płatki magnezowe, gdy Twoje stopy – po biegu, maratonie lub innym wysiłku – są spuchnięte i mają obrzęki. Zanurz je w ciepłej wodzie wzbogaconej małą porcją płatków magnezowych - przyniesie im to ulgę oraz przywróci równowagę. Dolegliwości ustąpią, a skóra stóp będzie elastyczna.

Jeśli nie masz wanny albo po prostu nie dysponujesz czasem, weź szybki prysznic, korzystając z żelu o maksymalnej zawartości naturalnego magnezu. Twoja skóra będzie miała odświeżający zapach zielonej herbaty, a magnez wchłonięty przez Twoje ciało zapewni Ci relaks oraz szybszą regenerację sił.

Gdy czujesz, że Twoje mięśnie lub stawy potrzebują szybkiej interwencji w przetrenowanych miejscach, dochodzisz do pełni sił po kontuzji lub potrzebujesz miejscowego działania rozgrzewającego preparatu z naturalnym magnezem, użyj specjalnej oliwy z biszofitem i kamforą. Poczujesz miłe ciepło na skórze, a po kilkunastu minutach dolegliwości znacznie się zmniejszą lub całkowicie ustąpią. Oliwa z kamforą jest również idealna do wykonania domowego masażu sportowego.

Polskie produkty magnezowe do regeneracji po treningu

Produkty, które pojawiły się na polskim rynku wykorzystują innowacje stosowane w procesie przyswajania magnezu przez skórę. Na bazie naturalnego biszofitu, pochodzącego z terenu niemieckiej Saksonii, powstały produkty Mg12. Polska marka, naturalne pochodzenie magnezu i oryginalne receptury kosmetyków gwarantują rzetelność wykonania i najwyższą jakość produktów. Płatki magnezowe do kąpieli, magnezowy żel pod prysznic oraz oliwa magnezowa z kamforą przeszły niezbędne badania dermatologiczne i uzyskały certyfikaty bezpieczeństwa, aby można je było swobodnie stosować i komfortowo regenerować swój organizm.

Wystarczy spróbować.

Więcej o kosmetykach marki Mg12 przeczytasz na stronie producenta pod adresem www.Mg12.pl. Korzystając do końca maja br. ze specjalnego kodu o treści BODY2019, masz prawo do 20% rabatu na wszystkie produkty tej marki zakupione w sklepie internetowym producenta.

//www.mg12.pl/

Przypisy

    Ramka: