Autor Woźniak Michał

Trzeci numer Body Challenge już dostępny online!

czytaj przed innymi!

Nowy numer przeglądać możecie już TUTAJ, ale to nie koniec wiedzy na ten miesiąc! W najbliższych dniach na naszej stronie pojawią się nowe rozpiski dietetyczne i bonusowe materiały dla prenumeratorów premium, a pozycją obowiązkową powinny być dla Was już dostępne filmy z Honoratą Dziel, w których gościnnie wystąpił m.in. Borys Mańkowski!

Poniżej tradycyjnie już wstępniak od Jakuba Mauricza:

Początek kwietnia rozpieszcza nas pogodą i zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Większość z Was pewnie wyjmuje łyżworolki oraz rowery z postanowieniem zadbania o kondycję poza czterema ścianami klubów fitness. Nie wstydźcie się i pokażcie słońcu trochę ciała – zawsze wspieracie w ten sposób syntezę witaminy D, o czym również możecie przeczytać w niniejszym wydaniu „Body Challenge”, gdzie Marek Fischer objaśni pokrótce, jak bardzo pomoc witamin D3 oraz K2 może usprawnić funkcjonowanie naszego ciała na naprawdę wielu ścieżkach metabolicznych.

Po wielu żmudnych tygodniach kręcenia programu „The Ultimate Fighter” do kraju wróciła nasza okładkowa czempionka – Asia Jędrzejczyk. Już na początku lipca skrzyżuje rękawice z Claudią Gadelhą. O tym, jak będą wyglądały końcowe tygodnie przygotowań Asi do osiągnięcia limitu wagowego 125 funtów, również możecie przeczytać w tym wydaniu „Body Challenge”, przy okazji uzupełniając swoją wiedzę o kolejną metodę kształtowania spożycia składników energetycznych w diecie sportowca – rotacji węglowodanowo-tłuszczowej.

Przyzwyczailiśmy już Was do tego, że każdy kolejny numer „Body Challenge” jest naładowany rzetelną wiedzą pochodzącą z wieloletniej praktyki naszych autorów, popartą najnowszymi badaniami naukowymi. W tym numerze nie będzie inaczej. Zaczynając od treningowej strony treści merytorycznej, nie wolno pominąć artykułu Macieja Bielskiego dotyczącego omówienia zasad treningu atletycznego. Jeżeli chcecie pozostać silnymi, szybkimi i sprawnymi, to obowiązkowo musicie podążać według ustalonego planu. Pryncypia omówione w tym artykule pomogą Wam uporządkować kwestie metodyki treningu.

Zuzanna Sobczak przedstawi Wam alternatywy dla przysiadu z wykorzystaniem kettli, a także wskaże podstawowe błędy oraz zasugeruje remedium na ten problem. Panowie z Barbell Brothers wskażą właściwą ścieżkę do zwiększenia efektywności Waszych przysiadów, a Karolina Libelt wykaże zalety treningu z klasy pilates. Sebastian Bednarczyk opowie o kształtowaniu szybkości maksymalnej, dzięki czemu, biegnąc następnym razem po parku, będziecie zrywać młode liście z drzew. Konrad Topolski wyjaśni podstawy kształtowania treningu obwodowego, który pomoże wpłynąć pozytywnie na Waszą kondycję i może stanowić świetne uzupełnienie do sesji biegania czy pływania. Ból i przeciążenie tkanek są związane z życiem osoby aktywnej fizycznie, dlatego Honorata Dziel wskaże Wam podstawowe elementy wzmacniające mobilność i rozluźniające tkanki miękkie.

Z dietetycznych perełek możecie mieć do czynienia z tekstem Michała Undry o substratach energetycznych w ramach aktywności fizycznej. Kamil Koczwara przybliży podział odżywek białkowych dla sportowców, a Paweł Wątor wyjaśni, jak prawidłowo przeprowadzić dektos organizmu i jakie korzyści możemy dzięki temu osiągnąć.

Życzymy miłej lektury i wytrwałości w wypełnianiu założonych wyzwań.

Podstawowy

Alergie i nietolerancje pokarmowe w sporcie

Alergie i nietolerancje pokarmowe stanowią coraz poważniejszy problem współczesnej cywilizacji. Częstość występowania nadwrażliwości pokarmowych systematycznie wzrasta, co budzi coraz większy niepokój, a zarazem zainteresowanie świata nauki – szczególnie specjalistów żywieniowyc...
Podstawowy

Dlaczego sportowcy chorują na nowotwory?

Rak to diagnoza, która wstrząsa każdym człowiekiem i wywraca życie do góry nogami. Jeśli zachoruje pan Kowalski, który pół życia spędza z piwem przed telewizorem, podjadając chipsy – nikt się specjalnie nie dziwi. Jeśli jednak znany sportowiec zachoruje na nowotwór – często w...
Podstawowy

Optymalizacja diety kulturystycznej

Kulturystyka jest niewątpliwie sportem, w którym żywienie stanowi jeden z głównych elementów decydujących o odniesieniu sukcesu. Nie bez przyczyny mówi się, że dieta to 70% sukcesu. Gdybyśmy chcieli użyć mądrości ludowej, powiedzielibyśmy, że „z pustego i Salomon nie naleje”....
Podstawowy

Trening a gospodarka hormonalna mężczyzn

Testosteron jest określany jako męski hormon płciowy. Występuje w różnym stężeniu u obu płci. Jest odpowiedzialny za wiele działań seksualnych, rozwój ciała, rozwój metaboliczny oraz behawioralny. W artykule poznamy czynniki wpływające na wzrost lub zmniejszenie jego stężenia.