Autor: Al Kavadlo

Główny instruktor Progressive Calisthenics Certification by Dragon Door, autor książek Street Workout, Pushing the Limits, Raising the Bar, alkavadlo.com.


 

Kategorie
Działy
Sortowanie
Data dodania Najczęściej czytane

Wszystkie: Zaznacz / Odznacz

Wszystkie: Zaznacz / Odznacz

Podciąganie i pistolety

Kiedyś ćwiczenia siłowe z obciążeniem stanowiły praktycznie większą część mojego treningu dotyczącego dolnej partii ciała i byłem przekonany, że rzeczywiście udało mi się zbudować solidną parę potężnych kończyn. Byłem w stanie wycisnąć nogami na suwnicy jakieś pół tony oraz w pełnym komforcie wykonywać przysiady ze sztangą, z obciążeniem przekraczającym masę własnego ciała przez wiele powtórzeń. Mając to na uwadze, naturalnie pomyślałem, że przysiad na pojedynczej nodze bez obciążenia pójdzie jak z płatka. Wow, serio byłem w poważnym błędzie.

Czytaj więcej

Trening kalisteniczny

Kiedy jako nastolatek zaczynałem trenować, zajmowało mnie tylko i wyłączenie jedno  – jak uzyskać muskularnie prezentującą się sylwetkę i rozbudowaną górną część ciała. Koncepcja „funkcjonalnej sprawności fizycznej” nie była mi wówczas znana i – prawdę powiedziawszy – nie sądzę, że w tamtych czasach byłaby w stanie mnie zainteresować.

Czytaj więcej