Autor: Dawid Bukiel

Utytułowany i rozpoznawalny zawodnik w Europie w sportach sylwetkowych, posiadacz profesjonalnej licencji IFBB Men`s Physique. Dawid jest dwukrotnym Mistrzem Polski w „Męskiej Sylwetce” – 2014, 2015 oraz reprezentantem kadry narodowej. Na Mistrzostwach Europy zajął 4 miejsce, a start na światowych, najbardziej prestiżowych zawodach kulturystyczno-sylwetkowych „Arnold Classic” ukończył na 6. miejscu.
Na co dzień fitness model oraz trener personalny, specjalista od treningu siłowego, treningu funkcjonalnego, dietetyki oraz pozowania. Trener i mentor zawodników startujących w zawodach kulturystycznych oraz sylwetkowych, przygotowujący ich do profesjonalnych startów.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Wiosłowanie sztangi w opadzie tułowia

Podchwyt, nachwyt a wiosłowanie Pendley’a - różnice w prawidłowych wzorcach ruchowych i zzangażowanych grupach mięśniowych omówimy w tym artykule. Wiosłowanie sztangi w różnych formach chwytu to jedno z podstawowych ćwiczeń mających na celu rozwój mięśni grzbietu. Niestety, trzy czwarte adeptów sportów siłowych nie radzi sobie technicznie z prawidłowym wzorcem  ruchowym. Skąd taka sytuacja? Postaram się odnieść do patologii ruchów oraz do poprawnego wykonania trzech podstawowych wariantów tego ćwiczenia. Podchwytem, nachwytem, a wiosłowanie Pendlay’a – różnice w prawidłowych wzorcach ruchowych i zaangażowanych grupach mięśniowych.

Czytaj więcej

Podstawy w treningu siłowym

Świadomość panowania nad swoim ciałem, budowanie napięcia mięśniowego oraz wykorzystanie treningu jako narzędzia, które Cię wzmocni, a nie zaszkodzi!

Czytaj więcej