Autor: Joe Smoczyński

.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Chlorofil, roślinna krew

Chlorofil to zielony pigment występujący w liściach i innych częściach rośliny. Pochłania on światło i rozpoczyna ciąg reakcji chemicznych określanych mianem fotosyntezy. To dzięki niemu rośliny mogą żyć i się rozwijać. Właśnie ta transformacja światła słonecznego w energię jest odpowiedzialna za życie na naszej planecie.

Czytaj więcej

Dlaczego zioła zamiast innych składników

Większość sportowców może zastanawiać się, dlaczego coraz więcej suplementów diety ma w składzie tylko (a raczej aż) zioła i inne naturalne surowce. Często spotykamy się z zapytaniem o konkretne substancje zawarte w produktach, np. o kofeinę. Ludzie zazwyczaj nie pytają o składniki, ale proszą o substancję chemiczną lub ekstrakt, również nie uwzględniają metody produkcji ani skutków ubocznych. Jednak takie kwestie powoli stają się ważne.

Czytaj więcej

BIOFITON KrioFitoTabletki ”powrót do przyszłości„ ( back to the future )

W poprzednim artykule przedstawiliśmy przyszłość suplementów diety, kriogeniczne mielenie materiału roślinnego. Technologia piątej generacji zapewnia 100% biodostępność, umożliwiając pełną bioaktywność poprzez ekstrakcję i wchłanianie w żołądku i jelitach. Przenosi w przyszłość wypróbowane i przetestowane tradycyjne środki stosowane w starożytnej medycynie, działając tak intensywnie jak koncentraty.

Czytaj więcej

Biofiton - suplementy diety V generacji

Nasza naturalna dieta to rośliny. Składają się z liści, korzeni, łodyg, kwiatów i owoców. Można je uprawiać. Owoce mogą być miękkie lub twarde. Mogą być mięsiste (np. jabłka) z nasionami wewnątrz lub zewnętrzną, czasem twardą skórką otaczającą nasiona (orzechy, ziarna, rośliny strączkowe). Istnieją tysiące odmian roślin. Zapewniają one większość naszej podstawowej diety. Często dodajemy do nich nabiał, ryby i produkty mięsne.

Czytaj więcej