Autor: Karolina Libelt

Właścicielka Karolina Libelt Pilates Studio. Założycielka Bałtyckiej Akademii Pilates. Jako pierwsza w Polsce zdobyła prestiżowy tytuł Master Instructora międzynarodowej szkoły Peak Pilates USA. Obecnie szkoleniowiec Peak Pilates Polska. Przez kilka lat Manager ds. szkoleń na regiony pomorskiego, szkoleniowiec i prezenter w Profi Fitness School, jednej ze szkół kształcących instruktorów fitness w Polsce i Irlandii. Była gimnastyczka sportowa i absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Pilates klasyczny

Czym jest pilates? Niby prosta sprawa: kolejny rodzaj zajęć w ofercie fitness clubu – obok stepu, dance itp., alternatywa dla osób, które nie lubią skakać lub szukają innej aktywności fizycznej. Jeżeli dodamy do tego rozciąganie, to mamy typowy obraz zajęć pilatesu według klientów fitness clubów.

Czytaj więcej

Bezpieczny trening z kobietą w ciąży

Pracując jako trener personalny, zapewne nie raz spotkałeś się z zapytaniami dotyczącymi prowadzenia treningowego kobiet w ciąży. Mi zdarza się to dosyć często i miałam okazję pracować z klientkami, które mimo zajścia w ciążę chciały nadal kontynuować aktywny tryb życia (wliczając w to kobiety uprawiające sport profesjonalnie) oraz z takimi, które wcześniej nie pojawiały się ani na siłowni, ani na zajęciach fitness, ale stan, w którym się znajdują, zmotywował je do podjęcia pierwszego wysiłku fizycznego. Oczywiście sprawą jasną jest, że każda ciąża musi być monitorowana przez lekarza i wszelkie przeciwwskazania do wykonywania jakichkolwiek ćwiczeń fizycznych bezwzględnie przestrzegane (szczególnie w pierwszym trymestrze ciąży, gdy dochodzi do poronień naturalnych, odrywania się kosmówki i innych potencjalnych zagrożeń dla płodu).

Czytaj więcej