Autor: Marcin Zając

Trener personalny, dietetyk, CPPS coach, aktywny zawodnik MMA

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Trening w chorobie Hashimoto

Choroby autoimmunologiczne to problem, który coraz częściej dotyka współczesne społeczeństwo. Jest to stan, w którym w organizmie chorego dochodzi do zjawiska autoagresji. Ciało identyfikuje własne tkanki jako zagrażające mu, wszczyna alarm, rozpoczyna się produkcja przeciwciał, które atakują zdrowe komórki i narządy. Układ immunologiczny człowieka zaczyna zwalczać sam siebie...

Czytaj więcej

Przygotowanie do sezonu narciarskiego, czyli o tym, że narciarstwo nie zaczyna się na stoku

Lato, wakacje, urlop za Tobą, złocista opalenizna ozdabia Twoją skórę, a jesienne słońce potrafi jeszcze nieźle podkręcić temperaturę. Świat staje się coraz bardziej pomarańczowy, liście na drzewach rdzewieją, na straganach jabłka, gruszki, dynie wabią zapachami... O czym można myśleć w takiej scenerii? Oczywiście o sezonie narciarskim, a dziś o tym, co zro- bić, żeby wyciągnąć z niego 110%.

Czytaj więcej

Dobry plan to podstawa, czyli przygotowanie siłowo-kondycyjne zawodnika MMA – cz. 2

W ostatnim numerze dowiedzieliśmy się, jak ocenić sprawność zawodnika, optymalizować performance w sztukach walki oraz jak optymalnie progresować w treningu siłowym przygotowanym pod MMA. Czas przejść do następnej części artykułu, czyli planowania oraz treningu. Let’s go!

Czytaj więcej

Dobry plan to podstawa, czyli przygotowanie siłowo-kondycyjne zawodnika MMA

Chciałbym, żeby każdy z moich podopiecznych mógł mówić jak GSP po walkach I am not impressed by your performance. Sztuki walki – szczególnie te miesza- ne – wymagają od zawodnika rozwoju i pracy na bardzo wielu płaszczyznach. Statycznej siły mięśni niedźwiedzia, szybkości i zrywności wiewiórki, analitycznego umysłu pokerzysty. Zatem na to, by performance był na najwyższym poziomie składa się mnogość czynników, w tym przygotowanie motoryczne i siłowe. W artykule postaram się odpowiedzieć na pytanie, jak stworzyć indywidualny, efektywny plan przygotowań.

Czytaj więcej

Budowanie siły eksplozywnej w sztukach walki

Moim sprzymierzeńcem jest Moc i potężnym sprzymierzeńcem ona jest... – rzekł niegdyś Mistrz Yoda i nie jest to tylko frazes s-f. To bardzo poważna i całkowicie realna sprawa, nad którą pochylić się powinien każdy, kto ze sportem żyje na co dzień. Czym jest zatem Moc w warsztacie zawodnika?

Czytaj więcej