Autor: Marek Wiecheć

 Doktor nauk medycznych, specjalista fizjoterapii – Centrum Rehabilitacji Markmed w Ostrowcu Świętokrzyskim

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Wpływ kolagenu na zdrowie sportowców

Regularne i intensywne uprawianie sportu niesie ze sobą wiele korzyści. Poprawia się nasza wydolność, rośnie siła mięśniowa, mamy piękną sylwetkę oraz wzrasta wydzielanie naturalnych endorfin, dzięki którym dbamy o równowagę psychiczną. Niestety nieprawidłowo wykonywany trening, nawarstwiające się mikrourazy i kontuzje mogą doprowadzić do zaburzeń strukturalnych, które utrudniają aktywności sportowe.

Czytaj więcej

Sportowe aktywności w lecie, a wczesne objawy choroby zwyrodnieniowej stawów- jak sobie z nimi radzić, co robić?

Lato jest porą roku, która wielu z nas kojarzy się z dużą aktywnością i spędzaniem wolnego czasu na łonie natury. Jazda na rolkach, rowerze, bieganie, tenis ziemny i turystyka wysokogórska to tylko niektóre z preferowanych w tym czasie sposobów na spędzanie wolnego czasu. Bardzo popularne stają się również gry zespołowe, dzięki licznym boiskom i dostosowanej infrastrukturze możemy z nich korzystać w zasadzie wszędzie.

Czytaj więcej

Czy sportowcom może grozić ChZS? Część II

Wiosna to początek sezonu sportowego i... początek możliwych problemów ze stawami. Aktywny tryb życia staje się w naszym społeczeństwie coraz popularniejszy, nie tylko wśród młodych osób. Uprawianie sportu jest modne. Dzięki dużej dostępności do boisk, siłowni, kortów, ścieżek rowerowych i tras dla biegaczy w dużych miastach aktywność sportowa możliwa jest na wyciągnięcie ręki.

Czytaj więcej