Autor: Michał Undra

Specjalista ds. zdrowia, ekspert od dietoterapii i medycyny funkcjonalnej z wieloletnim doświadczeniem. Zwolennik holistycznego podejścia do życia poprzez łączenie odpowiedniej diety, treningu i rozwoju duchowego. Jego misją jest pomoc ludziom w osiągnięciu zdrowia w każdym wymiarze. Od 2013 roku właściciel kanału na YouTube, gdzie zajmuje się edukacją na temat diety (odchudzanie, biochemia, fizjologia), treningu oraz rozwoju mentalnego. Uczestnik wielu szkoleń oraz konferencji, stale dążący do pogłębiania swojej wiedzy.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Morsowanie jako sposób na regenerację

Sezon morsowania właśnie się zaczyna. Od kilku lat taka forma ekspozycji na zimno robi się coraz popularniejsza, podobnie jak zimne prysznice. W artykule wyjaśnię, jak morsowanie i zimne prysznice wpływają na nasze zdrowie, regenerację czy nastrój i jak w praktyce przeprowadzać ekspozycję na zimno.

Czytaj więcej

Wpływ mikrobioty na mózg

Drugi mózg, czyli jelita, to temat obecnie bardzo popularny. Czy rzeczywiście, wpływając na nasze jelita oraz florę jelitową, jesteśmy w stanie wspierać pracę naszego mózgu lub nastrój albo masę ciała? Z jakimi zaburzeniami oraz chorobami związana jest zaburzona flora jelitowa oraz co możemy z tym zrobić?

Czytaj więcej

Metody redukcji stresu w sporcie

Stres – każdy go odczuwa. Sportowcy są w szczególnym stopniu narażeni na stres, ponieważ już sam trening może być dodatkowym stresorem. W poniższym artykule kompleksowo omawiamy metody redukcji stresu w sporcie.

Czytaj więcej

Różne oblicza żeń-szenia

Żeń-szeń to nazwa przypisywana całej grupie roślin, których zastosowanie jest mocno zróżnicowane, jednak wszystkie działają adaptogennie, czyli poprawiają reakcję organizmu na stres. W poniższym artykule opiszę najpopularniejsze rodzaje żeń-szenia.

Czytaj więcej

Algi morskie

Algi morskie, takie jak spirulina i chlorella, to bardzo popularne i ciekawe glony, szczególnie w kontekście suplementacji prozdrowotnej. Bardzo wyraźnie mówi się o ich zastosowaniu oraz szerokim wpływie na zdrowie, jednak co na to badania naukowe? Czy te twierdzenia są uzasadnione?

Czytaj więcej

Oleje i susze konopne

Konopie i produkty, których są składnikiem, stają się coraz bardziej popularne. Obecnie można legalnie zakupić olejki i susze z CBD, zatem coraz więcej osób korzysta z tych substancji. Jak konopie wpływają na organizm? Dlaczego zawodnicy sportów walki często korzystają z marihuany? O tym w artykule.

Czytaj więcej

Depresja - w kontekście dietetycznym

Depresja lub objawy depresyjne są dzisiaj bardzo powszechne ze względu na coraz rzadsze kontakty z ludźmi, bardzo powszech- ne korzystanie z social media (Instagram, Facebook, Snapchat), ciągły pęd za pieniądzem czy wszechobecne kredyty. Czy do depresji może przyczyniać się także nasze odżywianie?

Czytaj więcej

GMO

GMO to temat bardzo kontrowersyjny i to nie tylko w aspekcie jedzenia genetycznie mo- dyfikowanego, ale także ze względów moralnych czy filozoficznych. W poniższym artykule przedstawię korzyści ze stosowania technologii modyfikacji genetycznej oraz potencjalne zagrożenia.

Czytaj więcej