Autor: Monika Skuza

Nutritional Medicine Practitioner, dietetyk i autorka tlustezycie.pl. Jest członkiem FMTown. Od 10 lat interesuje się odżywianiem i holistycznym podejściem do zdrowia. Na co dzień pracuje z klientami z całego świata, specjalizując się w chorobach autoimmunologicznych, problemach pokarmowych i hormonalnych. Skupia się na funkcjonalnej diagnostyce, odkrywaniu przyczyn dolegliwości i stosowaniu indywidualnych rozwiązań. Obecnie przechodzi trening Medycyny Funkcjonalnej, aby zdobyć uprawnienia Certified Functional Medicine Practitioner.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Wpływ niedoczynności tarczycy na efekty treningowe

Niedoczynność tarczycy na wiele sposobów wpływa na cały organizm i sporo chorych nie zdaje sobie sprawy, jakie mogą być jej konsekwencje. Niejeden chory, chcąc dzięki ćwiczeniom poprawić wygląd czy kondycję, może jedynie pogłębić problemy zdrowotne. Tarczyca jest kontrolerem całego naszego organizmu. Gdy pracuje poprawnie – czujemy się świetnie, gdy zaczyna szwankować – możemy zacząć odczuwać przeróżne symptomy, od zmęczenia czy senności, przez problemy trawienne, aż po wysuszenie skóry i spowolnioną pracę mózgu.

Czytaj więcej

Triada atletek Jak zapobiegać?

Jeszcze pół wieku temu rola kobiet w sporcie była ograniczona, a sam świat sportu przez wieki zdominowany był przez mężczyzn. Co prawda, choć przez ostatnie kilkadziesiąt lat kobiety zawodowo wiążą się ze sportem, to wciąż ich sukcesy są oceniane przez pryzmat wyników mężczyzn.

Czytaj więcej