Autor: Paulina Ihnatowicz

Dietetyk ze specjalnością dietetyki klinicznej oraz sportowej. Ukończyła studia licencjackie i magisterskie na kierunku Dietetyka w Collegium Medicum UMK Bydgoszcz. Dodatkowo uzyskała tytuł licencjata na kierunku Administracja Zdrowiem Publicznym. Współzałożycielka Poradni MedFood. Obecnie studiuje online na uczelni amerykańskiej Functional Medicine University. Od drugiej połowy 2017 roku rozpoczyna doktorat z dietetyki. Jest szkoleniowcem dla wielu firm zewnętrznych. W MedFood prowadzi nie tylko pacjentów, ale również szereg autorskich szkoleń i webinariów. Pisze artykuły dla czasopism branżowych. Występuje na najważniejszych wydarzeniach i konferencjach dietetycznych. Podejmowała współpracę przy wielu projektach promujących zdrowy styl życia. Była prezesem Stowarzyszenia Propagatorów Zdrowia “Medella”, nabierając doświadczenia dietetycznego np. w warsztatach żywieniowych dla dzieci przedszkolnych. Na bieżąco bierze udział w szkoleniach, stale rozszerzając swoją wiedzę.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Wpływ aktywności fizycznej na stan skóry

Umiarkowana aktywność fizyczna, czyli aktywność 0,5–1 godz. dziennie ze średnią intensywnością, jest rekomendowana przez wiele towarzystw lekarskich jako czynnik pozwalający umacniać i zachować zdrowie. Aktywność fizyczna wpływa pozytywnie nie tylko na nasz układ krążenia, układ nerwowy czy mięśniowo-szkieletowy, ale również na naszą skórę jako największy narząd.

Czytaj więcej

Dieta i suplementacja u sportowców z RZS

Reumatoidalne zapalenie stawów, potocznie zwane RZS, jest przewlekłą układową chorobą tkanki łącznej o podłożu immunologicznym i nieznanej etiologii. Charakteryzuje się postępującym przewlekłym procesem zapalnym, obejmującym błony maziowe stawów.

Czytaj więcej

Problemy gastryczne u sportowców

Problemy żołądkowo-jelitowe są powszechnym problemem występującym u sportowców, zwłaszcza uprawiających sporty wytrzymałościowe, takie jak maraton, triathlon, kolarstwo. Większość objawów jest łagodna i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia czy życia sportowca, jednak ma bardzo duży wpływ na komfort psychiczny i wyniki sportowca. Do najczęstszych problemów możemy zaliczyć zgagę, biegunki, wymioty, bóle brzucha, krwawe stolce. Bez wątpienia tego typu objawy mają znaczący wpływ na gorszy wynik zawodnika.

Czytaj więcej

Zaparcia i grzybica układu pokarmowego

Zarówno Candida, jak i zaparcia są coraz częstszymi problemami. Niestety, zaparcia najczęściej przypisywane są zespołowi jelita drażliwego, mało kto łączy zaparcia z Candida. Wiele osób nie do końca wie, czym tak naprawdę jest Candida, co prowadzi do jej przerostu i jak można ją zdiagnozować, co okazuje się jest bardzo ważne.

Czytaj więcej

Wykorzystanie jodu w suplementacji sportowców

Jod jest mikroelemen- tem, pierwiastkiem śla- dowym w naszym orga- nizmie. Co oznacza, że po- trzebujemy go w bardzo małych ilościach. Ale niech Was to nie zwiedzie. Badania pokazują, że większość populacji w Polsce boryka się z niedoborem jodu, mimo że niewielkie jego ilości są potrzebne organizmowi. Jest on jednak niezwykle ważny, bo jego niedostatek wiąże się z poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.

Czytaj więcej

Algi morskie – hit czy kit?

Algi morskie, nazywane inaczej glonami lub morskimi warzywami, to samożywne organizmy jedno- lub wielokomórkowe, które bytują w wodnych zbiornikach (morza, jeziora, stawy), wchodzą w skład planktonu lub też żyją poza wodą, np. osadzając się w wilgotnej glebie, na powierzchni kamieni czy drzew. Algi nie posiadają korzeni, łodyg ani innych struktur typowych dla roślin. Natomiast, jak inne rośliny, algi od zarania dziejów są wykorzystywane przez ludzi jako produkty o właściwościach zdrowotnych i odżywiających.

Czytaj więcej