Autor: Tomasz Rymanowski

Fizjoterapeuta, trener 

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Zapalenie ścięgna Achillesa

Czy zapalenie ścięgna Achillesa będzie powodem natychmiastowego zaprzestania aktywności fizycznej? Jeśli tak, to jakiego rodzaju aktywności? Czy może jednak kontynuowanie treningów będziemy traktować jako proces leczenia? Tradycyjnie, jak w przypadku każdej kontuzji, pojawia się wiele pytań oraz zależności. Dzisiejszy artykuł postanowiłem podzielić na kilka sekcji, by mimo obszernego tematu przekazać Ci, Drogi Czytelniku, „esencję” tematu. Chciałbym, abyś niezależnie od rodzaju dyscypliny, którą uprawiasz lub się pasjonujesz, wyciągnął coś dla siebie. Zatem „siłaczu” i „biegaczu” – zaczynamy!

Czytaj więcej

Kolana koślawe a trening personalny

Gdyby przez chwilę się zastanowić, praca nad kolanami koślawymi nie jest zarezerwowana jedynie dla osób korzystających z treningów personalnych, ale dla wszystkich, którzy widzą u siebie ten problem.

Czytaj więcej

Objaw skrzyżowania dolnego cz. 2

Siedzący tryb życia z ograniczonym poziomem aktywności fizycznej to główna przyczyna powstawania objawu skrzyżowania dolnego. Czym zatem jest samo skrzyżowanie dolne i czego dotyczy, a także w jaki sposób może się objawiać?

Czytaj więcej

Objaw skrzyżowania górnego

Temat chorób cywilizacyjnych XXI wieku jest coraz bardziej dostrzegany oraz brany pod uwagę w życiu codziennym przeciętnego, niekoniecznie aktywnego fizycznie, Polaka. Niestety, sama świadomość, że takowe zmiany występują, często nie wystarcza. Trudno też wymagać od kogoś, kto nie jest związany z branżą fitness, fachowej wiedzy. Natomiast stare, wszystkim dobrze znane porzekadło mówiące o tym, że lepiej zapobiegać niż leczyć, dotyczy również naszego szeroko pojętego aparatu ruchu.

Czytaj więcej