Autor: Wojciech Zimoląg

RKC Poland Team

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Trening kettlebell w warunkach domowych

„Przyrząd, który zastąpi całą siłownię!”. Z jednej strony hasło wywołujące uśmiech na twarzy każdego, kto chociaż odrobinę zapoznał się z podstawami treningu, z drugiej - kamień filozoficzny dla tych, którzy wierzą, że sprzęt zrobi całą robotę za nich. Cudów nie ma, ale jeśli trzeba byłoby wskazać najbardziej skuteczne i wszechstronne narzędzie do domowych treningów, to zdecydowanie wybrałbym kettla.

Czytaj więcej

Przygotowanie siłowe w sportach walki

Mamy sprzyjające czasy dla osób trenujących sporty walki, niezależnie od poziomu zaawansowania. Sekcji nie brakuje, każdy może znaleźć coś dla siebie. Trenerzy oraz ich wychowankowie mogą łatwo pozyskać rzetelną, sprawdzoną w praktyce wiedzę. Skutkiem tego jest rosnąca świadomość na temat treningu siłowego i konieczności jego zastosowania na każdym poziomie. Brzmi dobrze, ale biorąc pod uwagę całe środowisko, wiedza na temat przygotowania siłowego jest jeszcze daleka od ideału.

Czytaj więcej

Joga i trening powięziowy dla sportów walki

Joga to jeden z najstarszych na świecie systemów rozwoju psychofizycznego, który ma za sobą kilka tysięcy lat tradycji. Z założenia jest przede wszystkim drogą rozwoju ciała i ducha, która wymaga wielu lat praktyki, najlepiej pod okiem dobrego nauczyciela.

Czytaj więcej

Efektywny trening nóg

Nogi to cud biomechaniki i ważny motorycznie narząd ciała. Nogi w procesie ewolucji przerodziły się w podporę, która daje możliwość poruszania się i przeciwdziałania grawitacji. Mają bezpośredni wpływ na ułożenie i stabilizację górnej części ciała i decydują o zdolnościach motorycznych w niemal każdej dyscyplinie sportu. Z założenia powinny być jedną z najsilniejszych i najbardziej sprawnych części ciała, jednak z uwagi na to, jaki tryb życia prowadzimy w dzisiejszych czasach – są jedną z najbardziej osłabionych i wymagających szczególnej uwagi.

Czytaj więcej

Kettlebell lifting – siła, moc i dynamika dla każdego

Jakie jest twoje pierwsze skojarzenie, kiedy słyszysz kettlebell? Rosja, surowy sprzęt, dla którego nie istnieją przeszkody i kompromisy, który tak jak UAZ zaprowadzi Cię w najtrudniej dostępne miejsca? Taki właśnie jest kettlebell lifting (w oryginale girievoj sport) dyscyplina z jednej strony prosta, z drugiej bardzo wymagająca. Dyscyplina, która potrafi dać bardzo wiele każdemu, kto poświęci czas na doskonalenie trzech bojów, które wchodzą w jej skład. Stanowi jedyną w swoim rodzaju syntezę  sportów ciężarowych i wytrzymałościowych. Jest też doskonałym wyborem dla osób szukających indywidualnej i satysfakcjonującej rywalizacji na zawodach.

Czytaj więcej

Persian Yoga

Persian Yoga to uwspółcześniona i uatrakcyjniona nazwa systemu treningowego varzesh-e-pahlavani (lub varzesh-e-bastani), którego historia rozpoczęła się około 2500 lat temu na terenie imperium perskiego pod panowaniem Achemenidów. To system na tyle wszechstronny i kompletny, że do dziś stanowi jeden z elementów przygotowania fizycznego irańskiej kadry narodowej w zapasach w stylu wolnym.

Czytaj więcej